Vánoční speciál: little children stories.

tématická edice broží pro SOS vesničky K psaní tohoto článku se odhodlávám už několik týdnů. Provází mě při tom pověstný strach z prázdného papíru, a to víc než kdy dřív. Napsat text, který bude kopírovat linii mých myšlenek, nebude ani příliš vážný, ani příliš prostopášný, nebude hrát na city, ale přece jen se jich dotkne – to … Read moreVánoční speciál: little children stories.

Lenka Štrosová: zavilá pletařka. Příběh devátý.

„Leni, prosím, napiš mi několik slov o sobě, ať to můžu zpracovat do psaní na web, když už máme ty fotky…“ No jasně, o co si člověk říká, to taky dostane. Několik slov je zkrátka několik slov. Přesně 61. Kdo někdy něco o někom psal, a že vás pravděpodobně bude mnoho, možná tuší, jak těžké … Read moreLenka Štrosová: zavilá pletařka. Příběh devátý.

Maryna Matuszek: cukr a etnologie. Příběh osmý.

Vystoupíte na zastávce Grohova, popoběhnete pár desítek metrů z kopce, zahnete doleva, minete prodejnu nářadí a polotovarů Aurum, zpomalíte krok, a za několik okamžiků jste téměř na místě. Odbočíte doprava do vchodu lemovaného prosklenými výlohami kavárny a pekárny. Rozhodně ale nechoďte moc daleko! Na saunu je ještě moc velké horko. Vás bude zajímat právě ta pekárna … Read moreMaryna Matuszek: cukr a etnologie. Příběh osmý.

Klára Štumarová: vědkyně s podmanivým hlasem. Příběh sedmý.

Čárka, tečka, čárka, tak začíná, tak začíná, tak začíná Klárka. Pokud jste někdy poslouchali písničky od Karla Plíhala, určitě vám tahle formulka bude alespoň trochu povědomá. Já si za jméno Klárka poslední měsíce také dosazovala všelijaké tečky, čárky, dokonce snad i otazníky nebo vykřičníky, takže si dokážu představit, jak se Karel, když píseň skládal, cítil. … Read moreKlára Štumarová: vědkyně s podmanivým hlasem. Příběh sedmý.

Klára Takovámaková: bolestně poetická. Příběh šestý.

Na tuhle minisérii fotografií jsem se neskutečně dlouho těšila. Ale protože na dobré věci se vyplatí počkat, trvalo nám s autorkou značnou dobu, než jsme se dopracovaly ke kýženému cíli. Sice jsem se k psaní textu reálně měla dostat až po víkendu, protože červen už šlape na plné obrátky a nedělá mi to vůbec lehké, ale nedalo … Read moreKlára Takovámaková: bolestně poetická. Příběh šestý.

Káča Čtvrtníčková: v jednom kole. Příběh pátý.

Fotografickou spolupráci, kterou vám chci v průběhu května představit, lze označit jako velmi netradiční. Edice snímků totiž nevznikala pouze na úrovni autor – fotograf, ale spíše v sekvenci autor – fotograf – výkonný fotograf. O tom ale až později. Potkaly jsme se na limonádě. Bylo léto. Zní to jako okřídlená formulka uvolněné nálady, zpomaleného času, klidu, skoro … Read moreKáča Čtvrtníčková: v jednom kole. Příběh pátý.

My Linh Nguyen: minimalistická. Příběh čtvrtý.

Dobu, kdy se zima pomalu přeměňuje v přívětivé jaro, bych ráda zasvětila fotografce, která se jako jedna z prvních zapojila do fotografické výzvy Little bubble stories. Budu vám vyprávět příběh o mladé nadějné fotografce, která se, navzdory za rohem stojící maturitě, odhodlaně pustila do vymýšlení názvů a jako vůbec první fotografka bublin vyvezla brože za hranice České … Read moreMy Linh Nguyen: minimalistická. Příběh čtvrtý.

Jiří Waschka: vyklidněný megaloman. Příběh třetí.

Pro měsíc březen jsem pro vás vybrala dalšího fotografa. Tentokrát jde o rodilého Brňáka relativně pozdního data výroby. Už jste napjatí? Nu, to je jedině dobře! Přestože jsem si myslela, že se budu po zveřejnění několika fotosérií beznadějně opakovat a bude těžké přijít s něčím originálním, pestrá tvorba odvážlivců, kteří se se mnou rozhodli spolupracovat, mě … Read moreJiří Waschka: vyklidněný megaloman. Příběh třetí.

Vendula Hungerová: divoké rodičovství. Příběh druhý.

Leden, plný fotografií prvního autora, který se zapojil do velkého projektu focení bublinových broží, je za námi. S Vláďou Steinbauerem jsme na základě této trochu švihlé spolupráce už zvládli naplánovat další zajímavý projekt, ale o něm zase jindy. 😊 Už se nemůžu dočkat, až vám představím dalšího tvůrce, respektive tvůrkyni, povolí-li vůbec čeština tento slovotvar. Ono … Read moreVendula Hungerová: divoké rodičovství. Příběh druhý.

Vláďa Steinbauer: psychotest. Příběh první.

Na tuhle chvíli jsem se neskutečně těšila. Je to moment, kdy vyšlu směrem k vám, čtenářům, první vlaštovku slibovaného projektu, který se potáhne napříč celým kalendářním rokem. Teď stojím před momentem, kdy mám představit prvního autora, který se do mé výzvy aktivně zapojil. Tak směle do toho! V tom, co napsat o Vláďovi jsem měla docela jasno. … Read moreVláďa Steinbauer: psychotest. Příběh první.