Vendula Hungerová: divoké rodičovství. Příběh druhý.

Leden, plný fotografií prvního autora, který se zapojil do velkého projektu focení bublinových broží, je za námi. S Vláďou Steinbauerem jsme na základě této trochu švihlé spolupráce už zvládli naplánovat další zajímavý projekt, ale o něm zase jindy. 😊 Už se nemůžu dočkat, až vám představím dalšího tvůrce, respektive tvůrkyni, povolí-li vůbec čeština tento slovotvar. Ono by stačilo říci, že vám chci uvést autorku, a bylo by po jazykolamech, že? Ale to já ne.

Druhý měsíc plný fotek nám otvírá výrazná a inspirativní (nejen) fotografka Vendula Hungerová. Trochu divoška, trochu divoženka, ale současně i svěží matka. Chcete ji poznat blíž? Čtěte dále. Dozvíte se, jak jsme se seznámily, co je zač, a proč se naše cesty protnuly právě v bublinové tvorbě.

Vendy je samorost. Má svůj pohled na svět, svoje zásady a hlavně – má ráda život. Vyrostla v Jindřichově Hradci, v Českých Budějovicích studovala a dokončila obor rehabilitační a psychosociální péče, byť to bylo trochu tak tak. Tuhle semdmadvacetiletou koc jsem potkala, když se zrovna nějakou dobu vyskytovala v Brně. Na mou výzvu focení bublin avizovanou na sociálních sítích zareagovala takřka okamžitě. A já okamžitě věděla, že tuhle dámu chci ve svém projektu.

Království za kozu? Klidně i půl princezny k tomu!

Vendy je nepřehlédnutelná. A to nemám na mysli jenom její velmi specifický účes a zpravidla velmi výrazné a nekonvenční líčení. Z její osobnosti vyzařuje cosi nezvykle jiskřivého. Dokáže prozářit místnost, a to i když na mateřské „dovolené“ nemá vždycky dobité baterky na sto procent. Prostě to má. Takové svébytné osobní kouzlo, které ve vás zanechá dojem. Holka, kterou si budete navždycky pamatovat.

Ten pocit, když jsi ochoten vyměnit své dítko za v klidu vypité kafe.

Vendy je láskyplná. Má skvělého jeden a čtvrt ročního synka Bartoloměje, kterému věnuje spoustu času a energie. Není to žádná choulostivá máma, ale správná divoká matice, která dává svému děcku dost prostoru, aby si vyzkoušelo, co potřebuje. Pálí? Příště si dáš větší pozor. Sparťanská výchova forevr!

Jinej kraj, jinej mrav.

Vendy je časovaná bomba. Můžete mít pocit, že vás už ničím nemůže překvapit. A právě tehdy to přijde. Nová barva vlasů, úleťácký nápad, nová kérka, novej bodytunningovej prvek, spontánnost na maximum. Tři, dva, jedna, jedééém!

Barvy, radost a spooousta energie!

Vendy je nezastavitelná. Když si něco usmyslí, jde si za tím. Když už ji nebaví projíždění dílů Beverly Hills, baví se pečením originálních dortů. Hravě zvládne i skvělej domácí chleba. A aby toho nebylo málo, možná že je to její obecnou láskou k hezkým a výstředním věcem, má ráda módu a je opravdu dobrá v experimentování s make-upem. Tuhle pasáž dosvědčuju na čestný skautský, protože jsem se od ní sama nechala nalíčit (jak to dopadlo můžete zhodnotit zde na webu v sekci „o mně“). V módě se v poslední době nejvíc zajímá o koncept slow-fashion, a pokud by se vyhlašovala cena „nejlepší sekáčový lovec,“ pak by ji dozajista dostala právě Vendy (druhé místo máš ty, Rýsku, neboj – pozn.red.).

Lesana + ezopiča + grilovaná kukuřice = príma odpoledne

Vendy je poetická. I přes všechny aktivity, které zvládá, si najde čas na četbu. Nejvíc ji berou historické romány a fantasy. Chcete jí udělat radost? Zjistěte, co nemá v knihovničce a sežeňte jí nějakou bezva knížku. Anebo gramodesku – ty totiž taky zbožňuje, a dokonce je sbírá. A do třetice všeho dobrého – sbírá i staré kuchařky. Neměli jste dosud tip na dárek? Teď už určitě máte 😊

…jako cukrkandl, že.

Vendy má smysl pro moment. A cit pro správnou situaci. To se krásně odráží i v naší edici broží, kterou jsme daly dohromady. Protože se Vendy pohybuje poslední dobou primárně v komunitě matek a otců budoucích, matek a otců stávajících, matek a otců rozverných a podobně švihlých, v tématickém směru jsme měly brzy jasno. Limitovaná edice je adresovaná všem nespoutaným, ale přesto odpovědným rodičům, kteří o věcech i výchově přemýšlí a chtějí, aby z jejich ratolestí vyrostli dobří lidé se srdcem na správném místě.

V parku je zkrátka nejlíp!

Líbí se Vám, jak Vendula fotí? Určitě se nebude zlobit, když ji oslovíte. Bude-li mít zrovna čas (a hlídání), ráda se nechá přemluvit k rozličným projektům a nápadům, tak se jí nebojte napsat (vendula.hungerova@gmail.com). Pokud by vás zajímala její tvorba, můžete nahlédnout na facebok nebo sledovat její instagram, kde narazíte hlavně na super módní a makeupové bomby, které zvládá vytvářet takřka „na koleně“. A pokud chystáte párty, můžete jí poprosit třeba o výrobu originálního dortu 😊

Roztomilé záhadky.

Leave a Comment