Podzimní fotosejšn: koleje, grafitti a prach

Znáte ty dny, kdy to vypadá, že z nich nic moc dobrého nemůže vzejít, ale potom se to najednou otočí, slunce vás vytáhne za paty z domu a vy se jenom radujete a říkáte si, že je to vážně moc dobrý? Tak přesně taková sobota přivedla na svět sérii fotografií, kterou vám chci ukázat. Začalo to příjemnou postnarozeninovou snídaní v jedné z brněnských kaváren, pokračovalo to impulzivním rozhodnutím jít na poklidnou procházku podél řeky a skončilo to setkáním s elegantní madam, naší kamarádkou Verčou Báčovou, která celé to ťapkání podél vody pozvedla na úplně jinej level.

Všechny fotky vznikly cestou po starých kolejích, které vedou bůhvíodkud přes Cejl, a odtud pak až bůhvíkam. Netradiční procházku lemují otlučené betonové mostky přes říčku, rozbité tovární areály, posprejované sklady a zrezivělá vrata garáží.

Svéráznou atmosféru pak místu dodává funkční železniční most, po kterém co chvíli projede vlaková souprava. Člověka to chtě nechtě nutí reflexivně se ohlédnout, protože – co když se vlak řítí po kolejích, kterými se zrovna ploužíte s foťákem a krabicí plnou broží?

Naštěstí jsme se s vlakem čelně nepotkali.

Vůně pražců a kolejnic nás ale provázela celou dobu.

Těžko říct, zda je dobrou nebo špatnou zprávou, že takových dní jako malovaných nás ještě pár čeká. Klimatologové se na to tváří všelijak, tak jen doufejme, že nám pak příroda nedá, co proto. My jsme si každopádně takřka letní teploty užili naplno.

Ostatně zvířectvo bylo z prosluněného výletu taky nadšeno. Dokonce i na chvíli zapózovalo, bez tendence brož oslintat nebo sežrat, což se dá považovat za úspěch.

Přestože jsem fotograf amatér a foťák zpravidla držím jako prase kost (ne nadarmo mi můj drahý říká, že když fotím, kroutím se u toho jako asijský turista), výpravu za obrázky jsem si náramně užila. Bez genia loci, babího léta a charismatické Verči bych se mohla kroutit, jak bych chtěla, ale rozhodně by to ale nemělo kýžený efekt.

 

S Verčou, místem a podzimem to efekt mělo.

Tak tedy dík za smysluplně strávené chvíle a troufám si říct, že si takový spontánní úlet z šedi moc ráda zase někdy zopakuji! 😊

Leave a Comment